Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality

Příspěvky

Mikulášský běh – 14. závod Celoroční soutěže běžců – vytrvalců Zlínska

9. 12. 2013

mikulas3.jpgZa chladného a větrného počasí s doznívajícím orkánem Xaver se při teplotě 1°C v sobotu 7. prosince konal 26. ročník Mikulášského běhu, který za Sdružení organizátorů běžeckých závodů (SOBZ) Zlín uspořádal Jiří Prokop. V 10:00 na startovní čáře u fotbalového hřiště v Přílukách u Zlína stálo celkem.....

 

Memoriál MUDr. Josefa Podmolíka v 1/2 maratonu - fotogalerie

11. 11. 2013

Do fotogalerie byl přidán odkaz na fotky od Martina Omelky ........

 

Luhačovický běh Kerteamu – 13. závod Celoroční soutěže běžců – vytrvalců Zlínska

30. 10. 2013

kerteam_2013.jpg

Termín na konci října si k návštěvě Luhačovic rezervovali běžci, kteří se chtěli zúčastnit čtvrtého ročníku Luhačovického běhu Kerteamu, a krásné slunečné počasí všem dopřálo příjemný zážitek z běhu. Pořádající skupina Kerteam ovládla ženskou i mužskou kategorii, když celkově zvítězil Petr Pechek a mezi ženami byla nejrychlejší jeho partnerka Iva Tržilová.

Petr Pechek po volnějším začátku ukázal své výborné vrchařské schopnosti a jen čtrnáct dní po náročném maratonu v Mnichově si doběhl pro vítězství. V šestičlenné skupině nejbližších pronásledovatelů byla ............. 

 

Přes valašské kotáry - běh Zlínem – 12. závod Celoroční soutěže běžců – vytrvalců Zlínska

21. 10. 2013

kotary_2013.jpg

Za krásného podzimního počasí s teplotou cca 15°C v neděli 20. října pokračoval běžecký seriál vytrvalců Zlína 12. závodem, kterým byl 66. ročník běhu Přes valašské kotáry – běh Zlínem, Memoriál Gustava Bělského uspořádaný Atletickým klubem PSK Zlín. Závod se konal na rovinatém okruhu dlouhém 1370 m v centru Zlína v prostředí zámeckého parku se startem a cílem na Náměstí Míru.

V kategorii žen na 2 okruhy zvítězila .....

 

Memoriál MUDr. Josefa Podmolíka v 1/2 maratonu - sobota 2. listopadu 2013

10. 10. 2013

memorial_logo.jpg

    - Memoriál MUDr. Josefa Podmolíka v 1/2 maratonu 

    - Štafetový 1/2 maraton   

    - 1/2 maraton smíšených štafet mládeže 

                                - Soutěž přípravek a běh žactva

                                - IN-LINE měřená vyjížďka “ZAMYKÁNÍ BRUSLÍ“ na 12 km 

                                        

Akce je pořádaná atletickým oddílem TJ Jiskra Otrokovice, má téměř patnáctiletou tradici a v případě in line jde o nejstarší nepřetržitě pořádanou akci v České republice. Spojení běhu a in line bruslí přiláká každý rok na start mnoho zájemců a tímto závodem jsme úspěšně navázali na historii maratonských běhů v Otrokovicích z doby před povodněmi a zároveň důstojně uctili památku otrokovické legendy, MUDr. Josefa Podmolíka, kterou si každoročně tímto závodem připomínáme. 

 

Vzhledem ke stále většímu počtu závodů v in line bruslení ...........

 

Sri Chinmoy 1/2 maraton – 11. závod Celoroční soutěže běžců – vytrvalců Zlínska

30. 9. 2013

pulmaraton_zari.jpg

Po jarním půlmaratonu uspořádal Sri Chinmoy Marathon Team v neděli 29. září podzimní Chinmoy 1/2 maraton, který se konal opět v průmyslové zóně v Příluku u Zlína na rovinatém asfaltovém okruhu dlouhém 2393 m. Tohoto závodu, který byl 11. v pořadí zlínské běžecké soutěže, se za krásného jasného počasí s teplotou cca 12°C zúčastnil s mezinárodní účastí rekordní počet 117 běžců – 24 žen a 93 mužů. Od startu se do samostatného úniku vydal .........

 

Zrušen Svatováclavský běh do Kudlova

12. 9. 2013

pozor.jpg

Dle sdělení pořadatele je z organizačních důvodů ZRUŠEN letošní ročník Svatováclavského běhu do Kudlova, který se měl uskutečnit v sobotu 28. září.

Děkujeme za pochopení.

 

Strojařská 10 - 10. závod Celoroční soutěže běžců - vytrvalců Zlínska

7. 9. 2013

strojarska_10.jpgV sobotu 7. září uspořádal SOBZ Zlín jubilejní 30. ročník Strojařské desítky – 10. závod zlínského běžeckého seriálu. Za krásného počasí s teplotou 23°C se na startu poblíž zastávky MHD č. 31 Maják-točna na kopci nad Zlínem sešlo celkem 48 účastníků včetně 8 žen. Mezi startujícími byl i 74-letý Jiří Březina (SK Přerov), který doposud absolvoval 582 maratonů (tj. jen při nich uběhl 24 557,49 km), což je největší počet  mezi závodníky v ČR.

 

Místy zvlněná trasa vedla po asfaltové cestě lesem k rozcestí U Boudy a dále po cestě horší kvality směrem k silnici na Salaš k závoře a zpět, což představovalo 10 km s převýšením 115 m.

Od hromadného startu se vedení ujal .....

 

Slopenská desítka – 9. závod Celoroční soutěže běžců – vytrvalců Zlínska

26. 8. 2013

slopenska_10.jpg

Hned následující den po Běhu na Svatý Hostýn, v neděli 25. srpna, se uskutečnil další závod zlínské běžecké soutěže – 9. ročník krosového běhu Slopenská desítka uspořádaný Běžeckým spolkem Slopné. Z fotbalového hřiště TJ Sokol Slopné za oblačného počasí a teplotě cca 19°C na závod dlouhý 10 km s převýšením 380 m odstartoval rekordní počet celkem 97 závodníků. Od začátku se ujal vedení .........

 

Běh na Svatý Hostýn – 8. závod Celoroční soutěže běžců – vytrvalců Zlínska

25. 8. 2013

hostyn_2013.jpg

Po letní pauze se zlínský běžecký seriál rozjel v sobotu 24. srpna v Bystřici pod Hostýnem, kde Orel Jednota Bystřice pod Hostýnem uspořádala jubilejní 10. ročník Běhu na Svatý HostýnPo hromadném startu rekordního počtu 171 účastníků z Náměstí TGM se běželo po silnici a dále po lesních a turistických cestách na vrchol Sv.Hostýna s cílem u rozhledny ve výšce 735 m n.m.

Jako první zde doběhl Martin Kučera z VSK UNI v čase 21:29 a zaostal tak pouze 10 sekund za svým loňským rekordním časem. Druhý doběhl Tomáš Blaha z AK Asics Kroměříž a třetí Pavel Hrdina z AK Perná.

V ženách na první pozici doběhla Martina Vévodová z AK Perná v čase 28:33.
 

Zdroj - web závodu http://www.behnasvatyhostyn.cz

Výsledky běhu jsou v menu Termínovka / výsledky. Pro potřeby seriálu budou upraveny v následujících dnech.