Aktuality

Příspěvky

Běh Jižními svahy - 1. závod Celoroční běžecké soutěže - vytrvalců Zlínska

9. 2. 2013

Během Jižními svahy začal v sobotu 9. února ve Zlíně jubilejní 30. ročník naší Celoroční soutěže běžců – vytrvalců Zlínska. Na startu 21. ročníku závodu pořádaného SOBZ Zlín se sešlo za poslední roky nejvíce závodníků – celkem 70 běžců a běžkyň. Oproti loňským mrazivým -15°C bylo lépe, jen -1°C při oblačné obloze, zato se závodníci museli vyrovnat se zledovatělým sněhem krytým jemným popraškem.

Info k nové sezóně

12. 1. 2013

Předběžný závodní  kalendář najdete v menu Termínovka / výsledky. Data některých závodů budou ještě průběžně upřesňovány.

Novinkou letošního ročníku je zavedení týmové soutěže, tj. kromě soutěže jednotlivců budou po sezóně vyhlášeny i 3 nejlepší družstva.

Přehled za rok 2012

7. 1. 2013

Pár čísel z nedávno skončeného 29. ročníku běžeckého seriálu najdete Souhrnu 2012 (viz. níže a také v menu Archiv).

Závěrečný 18. závod : Silvestrovský běh

1. 1. 2013

Posledním, 18. závodem letošního 29. ročníku běžeckého seriálu vytrvalců Zlínska byl 31. prosince Silvestrovský běh, který ve Zlíně – Vršavě za krásného slunečného počasí s teplotou +5° C uspořádalo o.s. AUTHOR TUFO TRILIFE Zlín. Nejdříve ale od 10 hodin postupně probíhaly závody dětí dle věku na 250, 500 a 1000 m a v 11 hodin byl odstartován s hromadným startem hlavní závod těch starších celkem 89 účastníků včetně jednoho běžce s kočárkem.

17. závod : Štěpánský běh

26. 12. 2012

Na 2. svátek vánoční, ve středu 26. prosince se v Příluku u Zlína předposledního závodu Seriálu běžců Zlínska – Štěpánského běhu, uspořádaného Jiřím Prokopem ze SOBZ Zlín, zúčastnilo rekordních 115 závodníků a závodnic včetně jednoho běžce s kočárkem. Mezi účastníky dále zavítal í také držitel největšího počtu odběhnutých maratonů v ČR pan Jiří Březina (ročník 1939)Trasa byla shodná s Mikulášským během, který se konal začátkem prosince, a tak si mohli účastníci obou běhů pro zajímavost porovnat dosažené časy.

16. závod : Mikulášský běh

8. 12. 2012

V sobotu 8. prosince Jiří Prokop ze SOBZ Zlín uspořádal za podpory Fondu mládeže a tělovýchovy města Zlína v Příluku u Zlína 25. ročník Mikulášského běhu, který byl letošním 16. závodem Seriálu běžců Zlínska. Za jasného, ale mrazivého počasí s teplotou – 5° C se u fotbalového stadionu sešlo celkem 69 účastníků.

Anketa k soutěži týmů

20. 11. 2012

Jaký máte názor na soutěž týmů, do níž by se započítávaly z každého závodu seriálu např. vždy 3 nejlepší bodové zisky členů týmu ?

Hlasovat můžete v níže zveřejněné anketě.

Za Vaše názory děkujeme.

Zemřel Ivo Domanský

7. 11. 2012

Vážení přátelé běhu,

právě jsem se dozvěděl velmi smutnou zprávu, že dne 6. 11. 2012 zemřel neúnavný  propagátor, komentátor, organizátor a běžec Ivo Domanský z Prahy, který byl dlouholetým spolupracovníkem zlínských organizátorů běžeckých závodů.

Jiří Prokop

14. závod : Luhačovický běh Kerteamu

30. 10. 2012

kerteam_2012.jpgPoslední říjnovou sobotu se uskutečnil třetí ročník Luhačovického běhu Kerteamu, který byl 14. závodem běžeckého seriálu vytrvalců Zlínska. Místní běžce zřejmě od účasti odradil nepřetržitý liják, a tak ve startovním poli převládli přespolní účastníci. Čest domácích zachránil Miroslav Bětík z KVS Pozlovice, který kromě vítězství veteránské kategorie vyhrál i v celkovém pořadí.

15. závod : Přes valašské kotáry - běh Zlínem

28. 10. 2012

kotary.jpgV neděli 28. října pokračoval běžecký seriál vytrvalců Zlína 15. závodem, kterým byl 65. ročník běhu Přes valašské kotáry – běh Zlínem, Memoriál Gustava Bělského uspořádaný Atletickým klubem PSK Zlín. Závod se konal na rovinatém okruhu dlouhém 1370 m v centru Zlína v prostředí zámeckého parku se startem a cílem na Náměstí Míru.