Jdi na obsah Jdi na menu
 


Běh Jižními svahy – 1. závod Celoroční soutěže běžců – vytrvalců Zlínska

9. 2. 2014

svahy_2014.jpgBěh Jižními svahy v sobotu 8. února opět zahájil další, v pořadí 31. ročník našeho celoročního zlínského běžeckého seriálu. Za krásného, téměř jarního počasí s teplotou +8°C se na startu 22. ročníku na kraji sídliště na kopci nad Zlínem sešla rekordní účast – celkem 112 účastníků. Obrátkový okruh o celkové délce 6 km se zvlněným profilem o celkovém převýšení cca 105 m vedl na horizont sídliště a dále lesem a silnicí po modré turistické značce k vodojemu a zpět. Na rozdíl od loňské klouzačky čekala běžce trať s krásným zánovním asfaltovým povrchem v kombinaci s panely a jen místy rozbahněným krosovým úsekem lesem, což nahrávalo rychlejším časům.  

Běžci se zpočátku drželi pohromadě, později se o tempo staral Svatopluk Janečka, kterého se dokázal udržet pouze Josef Sedláček. Janečka se dokázal na čele osamostatnit a na obrátce již měl náskok téměř 10 vteřin. Se druhým místem se však Josef Sedláček (Bike Kamík Tučapy) nespokojil, ve druhé části dokázal vedoucího Janečku dohnat, v závěrečném stoupání si ještě dokázal vybudovat dostatečný náskok a nakonec také s časem 20:42 s náskokem 15 vteřin bezpečně zvítězil právě před druhým Svatoplukem Janečkou ze Zlína. Na třetím místě v čase 21:10 doběhl Pavel Pilař z Bystřice pod Hostýnem, který se na bronzové příčce pohyboval prakticky po celý závod.

Mezi ženami v konkurenci 18-ti běžkyň suverénně zvítězila v kvalitním čase 24:05 celkově 25. Karolína Lečbychová (Titan SC Zlín) s náskokem 2 minut a 17 vteřin před loňskou vítězkou Simonou Švecovou (Trilife Zlín). Nejstarším účastníkem byl 79-ti letý Vladislav Knebl (TOMA Otrokovice), který trasu zdolal za 44:36 a nejmladší 16-ti letý Martin Škrabal (ZLPK) za 31:24.

Nejlepším družstvem se ziskem 289,68 bodů bylo Trilife Zlín a ujalo se tak hned jako v loňském roce průběžného vedení s náskokem 17,42 bodů na druhý tým AK PSK Zlín (272,26 b). Třetím týmem jsou Slečinky Napajedla se ziskem 255,43 bodů – viz. menu „Průběžné pořadí“.

Výsledky závodu najdete v menu Termínovka / výsledky.

Fotogelerie z Běhu Jižními svahy  (autor : SK ZaFaR Frenštát p.R.)

 

Za pořadatele ze SOBZ Zlín Vám Jiří prokop děkuje za hojnou účast a současně Vás zve na 2. závod seriálu, kterým je v sobotu 22. února 21. ročník Rohálovské desítky.

Propozice najdete v menu Termínovka / výsledky.

Těšíme se na Vaši účast !