Jdi na obsah Jdi na menu
 


Běh Jižními svahy - 1. závod Celoroční běžecké soutěže - vytrvalců Zlínska

9. 2. 2013

svahy_2013.jpg

Během Jižními svahy začal v sobotu 9. února ve Zlíně jubilejní 30. ročník naší Celoroční soutěže běžců – vytrvalců Zlínska. Na startu 21. ročníku závodu pořádaného SOBZ Zlín se sešlo za poslední roky nejvíce závodníků – celkem 70 běžců a běžkyň. Oproti loňským mrazivým -15°C bylo lépe, jen -1°C při oblačné obloze, zato se závodníci museli vyrovnat se zledovatělým sněhem krytým jemným popraškem.

Od startu se vedení ujal Radoslav Šíbl (Ekodril Zlín) a stíhat se ho pokoušel Přemysl Žaludek (MS Cyklogat Zlín). Za nimi se potom držela čtveřice Jiří Vlček (Prometal Slavičín), Antonín Gajdoš (SCMT Zlín), Pavel Židlík (Sanita car Holešov) a Tomáš Dvorník (Velké Karlovice). Radoslav Šíbl (Ekodril Zlín) po obrátce ještě vystupňoval tempo a po 6 km s převýšením 105 m si v čase 21:36 doběhl s náskokem 42 vteřin pro prvenství. O druhé místo bojoval Žaludek s Židlíkem, který Žaludka doběhl na obrátce u vodojemu. Přemysl Žaludek (MS Cyklogat Zlín) nakonec v posledním stoupení nastoupil a doběhl si pro druhé místo. Třetí se ztrátou 6 vteřin skončil Pavel Židlík (Sanita car Holešov).

Mezi ženami v konkurenci 12-ti běžkyň zvítězila v čase 27:09 Simona Švecová (Author Tufo Trilife Zlín) s náskokem 34 vteřin před druhou Alenou Juřicovou (Vsetín).

Výsledky Běhu Jižními svahy najdete v menu Termínovka / výsledky.

 

Nejlepším družstvem se ziskem 290,3 bodů bylo Author Tufo Trilife Zlín a ujalo se tak průběžného vedení s náskokem 24,8 bodů na druhé SCMT Zlín (265,5 b). Třetí je SDH Malenovice se ziskem 260,8 bodů – viz. menu „Průběžné pořadí“.

Fotogalerie z Běhu Jižními svahy (1)  (autor : Jaroslav Karafiát)

Fotogalerie z Běhu Jižními svahy (2)  (autor : CK Frenštát p.R.) 

 

Seriál pokračuje v sobotu 23. února druhým závodem – 20. ročníkem Rohálovské desítky.