Jdi na obsah Jdi na menu
 


Běh Olympijského dne – 7. závod Celoroční soutěže běžců – vytrvalců Zlínska

19. 6. 2013

olymp_2013.jpgTak jako v dalších 14-ti městech v ČR se ve Zlíně ve středu 19. června uskutečnil Běh Olympijského dne, který byl současně 7. závodem zlínského běžeckého seriálu. Tato akce, pořádaná SOBZ Zlín, se konala v rámci Olympijského dne, který má připomínat vznik novodobého olympijského hnutí a založení Mezinárodního olympijského výboru baronem Pierre de Coubertinem 23. června 1894 na universitě Sorbona v Paříži. Olympijský den se slaví od roku 1948 a běh je jeho součástí od roku 1987.
Během dopoledního programu od 8 do 12 hodiny zde závodila mládež ze základních a středních škol na 1000 až 1500 metrů. V 17:00 hodin přišel na řadu závod vytrvalců na 5 km. Horké a dusné počasí neodradilo celkem 44 účastníků, kteří v rámci odpoledního programu odstartovali na trasu dlouhou 5 km. Podmínky byly vcelku náročné, jelikož teploměr ukazoval cca 33°C a 400 m tartanový ovál Stadionu mládeže je zcela otevřen slunci bez možnosti se aspoň na chvíli schovat ve stínu.
Nakonec se ale situace trochu zlepšila, když se sluníčko chvílemi schovávalo za mraky a také když závodníci mohli probíhat sprchou, kterou ochotně připravil správce sportovního areálu.
Během závodu se rychle vytvořila vedoucí trojice ve složení Přemysl Žaludek, Svatopluk Janečka a Josef Sedláček, která se po celou dobu závodu hlídala. V závěrečném okruhu odpadl Sedláček a až v závěrečném finiši na cílové rovince za 17:01 s cca metrovým náskokem zvítězil Přemysl Žaludek (MS Cyklogat Zlín) z kategorie MA – muži do 39 let před 2. Svatoplukem Janečkou (Zlín). V ženské kategorii byl vývoj obdobný a z vedoucí dvojice až na cílové pásce o centimetry s časem 18:46 zvítězila Simona Švecová (Author Tufo Trilife Zlín) z kategorie ŽA – ženy do 39 let před 2. Martinou Kocháňovou (AK Zlín).

Zbývalo převzít pamětní tričko pro každého účastníka a po přeháňce, která urychlila vyhlašování nejlepších, se rozloučit se soupeři a rozejít se domů.


Výsledky závodu jsou v menu Termínovka / výsledky.

Fotogalerie z Běhu Olympijského dne (1)   (autor : CK Frenštát p.R.)

Fotogalerie z Běhu Olympijského dne (2)  (autor : Bohumil Holeš)

 

  
Nyní bude mít zlínský seriál prázdninovou pauzu, když dalším, 8. závodem bude v sobotu 24. srpna jubilejní 10. ročník běhu do vrchu - Běh na Svatý Hostýn.
Přejeme Vám proto krásné léto a pokud možno i trénujte, vždyť v posledních 4 měsících letošního roku má náš běžecký seriál na programu ještě 10 závodů.

Těšíme se na Vaši účast !