Jdi na obsah Jdi na menu
 


Josefský běh – 4. závod Celoroční soutěže běžců – vytrvalců Zlínska

16. 3. 2013

josef_2013_start.jpg

Na rozdíl od loňského jarního rekordního počasí s teplotou kolem 20°C přivítalo v sobotu 16. března 64 účastníků 26. ročníku Josefského běhu spíše klasické zimní počasí s teplotou -2° a trať pokrytá ranním popraškem sněhu. Zimní ráz ještě umocnilo sněžení těsně před startem, které trvalo během první poloviny závodu na 10 km s převýšením cca 215 m. Po startu od zahrádkářské kolonie ve Zlíně - Burešově následoval pozměněný výběh lesním průsekem na lesní šotolinovou cestu přes Štákovy Paseky a dále po asfaltové cestě do Příluk, kde byla po seběhu na 5 km u kapličky obrátka.

josef_2013.jpg

Od startu šla do vedení dvojice Přemys Žaludek a Josef Sedláček. Tato dvojice svůj náskok neustále navyšovala a rozhodovalo se až v závěru. V něm měl více sil a do cíle s náskokem 12 vteřin jako první za 35:33 doběhl Přemysl Žaludek (MS Cyklogat Zlín) a odsunul tak Josefa Sedláčka (Bike - Kamík - Tučapy) na druhé místo. Třetí už s odstupem téměř 2 minut na vedoucí dvojici doběhl Jiří Vlček (Prometal Slavičín), který se dokázal odpoutat od skupinky pronásledovatelů na třetím kilometru. Mezi ženami byla při nízké účasti 2 závodnic nejrychlejší Karolína Lečbychová ze Zlína, která se prezentovala časem 42:43.

Po závodě tradičně proběhlo vyhlášení tří nejlepších z každé kategorie seriálu za loňský rok – viz. Souhrn 2012 v menu Archiv.

Výsledky závodu pořádaného SOBZ Zlín najdete v menu Termínovka / výsledky. 

Fotogalerie z Josefského běhu (1 a 2)   (autor : František & Zbyněk Raška)

 

Seriál pokračuje po měsíční přestávce v sobotu 20. dubna 20. ročníkem Salašského běhu (Salaš u Zlína). Upozornění – start je po letech ze 14 hodin přesunut na 10:00. Pozměněna je rovněž úvodní část trati – viz. menu Info o závodech + mapy