Jdi na obsah Jdi na menu
 


Luhačovický běh Kerteamu – 13. závod Celoroční soutěže běžců – vytrvalců Zlínska

30. 10. 2013

kerteam_2013.jpg

Termín na konci října si k návštěvě Luhačovic rezervovali běžci, kteří se chtěli zúčastnit čtvrtého ročníku Luhačovického běhu Kerteamu, a krásné slunečné počasí všem dopřálo příjemný zážitek z běhu. Pořádající skupina Kerteam ovládla ženskou i mužskou kategorii, když celkově zvítězil Petr Pechek a mezi ženami byla nejrychlejší jeho partnerka Iva Tržilová.

Petr Pechek po volnějším začátku ukázal své výborné vrchařské schopnosti a jen čtrnáct dní po náročném maratonu v Mnichově si doběhl pro vítězství. V šestičlenné skupině nejbližších pronásledovatelů byla rovněž trojice veteránů, kteří dokázali výrazně promluvit i do celkového pořadí. Z celé skupiny byl nakonec nejrychlejší Tomáš Odstrčilík ze Sokola Třebětice a třetí místo v hlavní kategorii obsadil mladý zlínský atlet Michal Petráš. Mezi ně se vklínil vítěz čtyřicátníků, Radomír Soukup ze Zlína, který tak navázal na předloňské vítězství. Na stupně jej doprovodili dva pravidelní účastníci z okolí Luhačovic, celkový loňský vítěz Mirek Bětík a v dobré formě běžící Ivo Haničinec, jemuž zjevně prospívá cyklistická příprava z posledních měsíců.

Ačkoli se ani jedna z dosavadních vítězek na start nepostavila, nadvládu žen Kerteamu potvrdila Iva Tržilová. Od druhé Magdy Krejčové z Brna se odpoutala v prudkém stoupání a poté si menší náskok udržovala až do cíle. S dvouminutovým odstupem si pro třetí místo doběhla Veronika Brázdová z Kroměříže. Účast v dětských kategoriích byla opět velmi slabá, o což se zřejmě přičinil prodloužený víkend spojený s podzimními prázdninami a souběh se závody orientačních běžců. Přesto všichni běželi naplno a bojovali až na cílovou pásku, za což byli po zásluze odměněni.

Celkem padesát účastníků si pochvalovalo příznivé počasí i zajímavou trať, pozávodní vydýchání jim zpříjemnilo nachystané občerstvení a těm nejlepším i ceny od místních sponzorů. Mnozí přespolní se pak vydali na odpolední procházku do lázní a na večerní posezení ve sklípku, takže v příštím roce je to jistě bude do Luhačovic opět lákat.

Za pořadatele Dalibor Slovák, www.kerteam.cz 

Výsledky závodu najdete v menu Termínovka / výsledky.

Fotogalerie z Luhačovického běhu Kerteamu  (autor : mag80)

 

Zlínský běžecký seriál bude pokračovat po více než měsíční přestávce v sobotu 7. prosince ve Zlíně – Příluku 26. ročníkem Mikulášského běhu.

Propozice najdete v menu Termínovka / výsledky.

Těšíme se na Vaši účast !