Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mikulášský běh – 14. závod Celoroční soutěže běžců – vytrvalců Zlínska

9. 12. 2013

mikulas3.jpgZa chladného a větrného počasí s doznívajícím orkánem Xaver se při teplotě 1°C v sobotu 7. prosince konal 26. ročník Mikulášského běhu, který za Sdružení organizátorů běžeckých závodů (SOBZ) Zlín uspořádal Jiří Prokop. V 10:00 na startovní čáře u fotbalového hřiště v Přílukách u Zlína stálo celkem 93 účastníků, které čekal závod na 10 km na rovinaté obrátkové trati vedoucí po asfaltových cestách v průmyslové zóně, přičemž závod byl rozčleněn do 3 kol o délce 3,33 km.

Trať byla suchá, k obrátce se běželo po větru a nazpátek proti větru. Od startu se nikomu příliš nechtělo do vedení a celá skupina běžců se držela pohromadě. Nakonec se odhodlal zrychlit Michal Petráš (AK Zlín) a vybudoval si mírný náskok. Do pronásledování se u obrátky pustil Radek Šíbl, který brzy Petráše dohnal spolu s dalšími třemi běžci. Na čele se tedy po obrátce vytvořila pětičlenná skupinka. Nejdříve ze skupinky odpadl Petráš a ve druhém okruhu začal ztrácet Tomáš Odstrčilík (Sokol Třebětice). K rozhodujícímu útoku došlo na začátku třetího kola, kdy Sedláček zrychlil a vytvořil si náskok. Šíbl dokázal ještě do obrátky vedoucího běžce dohnat, ale nakonec třetí Svatopluk Janečka (Zlín) již tuto ztrátu nedohnal. Rozhodovalo se tedy až v závěrečné rovince, kde ze zákrytu nastoupil Radek Šíbl (Ekodrill Zlín) a za 33:28 s náskokem 6 vteřin bezpečně zvítězil před druhým Josefem Sedláčkem (Bike Kamík Tučapy). Závod žen byl velmi vyrovnaný a rozhodovalo se rovněž až v závěru, ve kterém měla nejvíce sil vítězná Karolína Lečbychová (Titan SC Zlín) a do cíle doběhla za 39:45, 22 vteřin před druhou Janou Žaludkovou (Cyklogat Zlín) a bronz brala favorizovaná Adriana Slaníková (AK Hodonín) s časem 41:17.

Výsledky závodu najdete v menu Termínovka / výsledky.

 

Na stejné trase se ve čtvrtek 26. prosince bude konat 24. ročník Štěpánského běhu, který je předposledním 15. závodem zlínského běžeckého seriálu.

Propozice najdete v menu Termínovka / výsledky.

Těšíme se na Vaši účast !