Jdi na obsah Jdi na menu
 


Silvestrovský běh - 16., závěrečný závod Celoroční soutěže běžců – vytrvalců Zlínska

1. 1. 2014

silvestrovsky_2013.jpgPosledním, 16. závodem letošního 30. ročníku běžeckého seriálu vytrvalců Zlínska byl 31. prosince Silvestrovský běh, který ve Zlíně – Vršavě za drobného deště s teplotou +5° C uspořádalo o.s. TRI LIFE Zlín. Nejdříve ale od 10:00 hodin postupně probíhaly závody dětí dle věku na 200, 500 a 1000 m a v 11:00 hodin byl hromadně odstartován hlavní závod na 10 km těch starších, celkem 89 účastníků včetně jednoho běžce s kočárkem a 2 žen, které si odběhly 1 kolo, tj. 5 km.

Všechny kategorie měly stejnou trasu – od tenisových kurtů po cyklostezce na kraj Kostelce 2 x 2,5 km a zpět, tj. celkem 10 rovinatých kilometrů. V polovině závodu před první obrátkou běžela na čele dvojice Svatopluk Janečka a Přemysl Žaludek, za nimi se ztrátou cca 50 m Jiří Vlček a dále na jednotlivce a malé skupinky rozdrobené startovní pole. Stejně probíhal i zbytek závodu, kdy vedoucí dvojice spolu absolvovala i druhou část tratě. 100 m před cílem z druhé pozice zrychlil Přemysl Žaludek (Cyklogat Malenovice) a s časem 34:01 po těsném finiši s náskokem 1 vteřiny zvítězil před druhým Svatoplukem Janečkou (Zlín) a minutu před třetím Jiřím Vlčkem (NTS prometal Slavičín). V kategorii žen stylem start – cíl s přehledem v čase 38:32 zvítězila Jana Žaludková (Cyklogat Malenovice) s náskokem 4:40 na druhou Simonou Švecovou z pořádajícího klubu TRI LIFE.

První tři z každé kategorie po závodě převzali ceny z rukou Petra Vabrouška, vítěze Icemarathonu a také jeho druhé části Ultramarathonu na 100 km, které se koncem listopadu 2013 konaly v Antarktidě.

 

Výsledky Silvestrovského běhu jsou v menu Termínovka / výsledky.

Fotogalerie ze Silvestrovského běhu - 1  (autor : SK ZAFAR Frenštát p.R.)

Fotogalerie ze Silvestrovského běhu - 2 (autor : Author Tufo Trilife Zlín)

 

Nyní nás čeká krátká pauza a nový ročník běžeckého seriálu začne opět Během Jižními svahy v sobotu 8. února, přičemž vyhlášení konečného pořadí za rok 2013 proběhne tradičně po doběhu Josefského běhu v sobotu 29. března.

Děkujeme všem běžcům za účast v seriálu v roce 2013. Odpočiňte si, potrénujte a už teď Vás všechny zveme v sobotu 8. února do Zlína na Běh Jižními svahy.

Těšíme se na Vaši účast !