Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slopenská desítka – 9. závod Celoroční soutěže běžců – vytrvalců Zlínska

26. 8. 2013

slopenska_10.jpg

Hned následující den po Běhu na Svatý Hostýn, v neděli 25. srpna, se uskutečnil další závod zlínské běžecké soutěže – 9. ročník krosového běhu Slopenská desítka uspořádaný Běžeckým spolkem Slopné. Z fotbalového hřiště TJ Sokol Slopné za oblačného počasí a teplotě cca 19°C na závod dlouhý 10 km s převýšením 380 m odstartoval rekordní počet celkem 97 závodníků. Od začátku se ujal vedení Tomáš Blaha (AK ASICS Kroměříž) pronásledovaný Václavem Bitalou (AK ASICS Kroměříž), Pavlem Hrdinou (AK Perná), Přemyslem Žaludkem (MS Cyklogatteam) a Svatoplukem Janečkou (TJ SKI - Turist Velké Karlovice). V závěru závodu Bitala velmi útočil na Tomáše Blahu (AK ASICS Kroměříž), ale ten si nepatrný náskok uhlídal a po druhém místě z Hostýna tentokrát s časem 36:47 zvítězil o 7 vteřin před Václavem Bitalou (AK ASICS Kroměříž). V ženské kategorii stylem start – cíl s přehledem za 44:55 zvítězila Martina Vévodová (AK Perná), celkově 34. před druhou Janou Žaludkovou (MS Cyklogatteam), která do cíle doběhla za v čase 48:36. 

Za zmínku stojí událost v závěru závodu. Ředitel závodu a současně účastník běhu Mirek Švihel by si zasloužil cenu Fair play. Když mu do cíle zbývalo cca 300 m, běžec před ním se začal silně potácet. Mirek neváhal a postaral se o něj. Do cíle tak dorazil později se ztrátou několika minut.

Více o závodu, který byl rovněž započítáván do SAUCONY Českého poháru v běhu do vrchu, najdete na webu závodu http://www.slopenskadesitka.wz.cz/

Výsledky běhu jsou v menu Termínovka / výsledky

Fotogalerie ze Slopenské 10 (autor : Petr Švach)

 

Seriál se nyní přesouvá opět do Zlína, kde bude pokračovat v sobotu 7. září jubilejním 30. ročníkem Strojařské desítky.

 

Těšíme se na Vaši účast !!!